AKP’li Dağ’dan İmamoğlu açıklaması: Bu karar, Altılı Masa içerisindeki güç savaşını ortaya çıkardı

AKP Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesince verilen mahkumiyet kararına ait olarak, “Bu karar, 6’lı masa içerisindeki güç savaşını ortaya çıkardı. Bunu tüm vatandaşlarımız da görmüş oldu. Dünden beri de öbür bir tiyatro oynanıyor. Bu tiyatroda baş aktör kim olacak, onun uğraşını veriyorlar” dedi.

Hamza Dağ, parti temsilcileri ve beraberindeki heyetle Bergama Gazi İlkokulu ve Ortaokulu’nun açılış merasimine katıldı. Törenin akabinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Dağ, Bergama Etraf Yolu, Selinos Antik Kanal Projesi, Millet Bahçesi, Zeytin Park ve Bergama Özgür Bölge üzere çok değerli hizmetleri kazandırmaya devam ettiklerini söyledi.

“Bu tiyatroda baş aktör kim olacak, onun çabasını veriyorlar”

İmamoğlu hakkındaki mahkumiyet kararına değinen Dağ, karar üzerinden bir mağduriyet oluşturma uğraşı olduğunu söyledi. Kamuoyunun yaşananları yakından takip ettiğini lisana getiren Dağ, “İyi Parti Genel Lideri ile İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri’nin sevinç şovlarını tüm kamuoyu gördü, takip etti. Yeniden bu karar, Altılı Masa içerisindeki güç savaşını ortaya çıkardı. Bunu tüm vatandaşlarımız da görmüş oldu. Dünden beri de öbür bir tiyatro oynanıyor. Bu tiyatroda ısrarla herkes baş aktör kim olacak, onun gayretini veriyorlar” diye konuştu.

“Bırakın güldürüyü, tiyatroyu; gelin önemli işlerle uğraşalım”

“Hem Google arama motorunda ortaya çıkan ‘eski başkan’ tabiri, buna karşı yazılan bir tweet ve yeniden bugün CHP küme toplantısında baba evlat kelamları, bu tiyatronun etapları, güç savaşının merhaleleri” diyen Dağ, şöyle devam etti:

“Bizim arkadaşlara tavsiyemiz şu; ülke yönetmek, memleket yönetmek, belediye yönetmek, parti yönetmek önemli bir iştir. Bırakın güldürüyü, tiyatroyu, artık gelin bu önemli işlerle uğraşalım. Önemli işlerde yarışalım ve gayret edelim. Hizmetlerle konuşalım. Bugün Bergama’da bile hamdolsun en az 10-15 tane hizmeti konuşuyoruz. Bergama daha fazlasını da hak ediyor lakin İstanbul’u yönetenlerin, Türkiye’yi yönetmeye talip olanların, açıkçası bu türlü güldürü tiyatrosu çevirmelerini değil, önemli mevzularla ülkemizin gündemine gelmelerini bekliyoruz. Güç savaşında onlara muvaffakiyetler dilemekten diğer bir şey yok fakat Türkiye siyaseti ismine 1 haftalık mühlet içerisinde muhalefette yaşanan tablo hüzün verici. Türkiye siyasetinin değerli, değerli olduğunu kıymetlendiriyoruz. Onun için de bir an evvel muhalefete davetimiz; bırakın bu güldürü tiyatrosunu çevirmeyi, artık önemli işler konuşalım, önemli işlerde gayret edelim. Hizmette, eser siyasetinde uğraş edelim diyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir