Komisyon, Twitter’a yönelik incelemesini derinleştirdi

FTC’nin geçen ay şirketin iki eski üst seviye yöneticisini bilgi güvenliği konusunda sorguladığı aktarıldı.

Bloomberg’in haberinde haberde, şirketin milyarder Elon Musk tarafından devralınmasının akabinde FTC’nin Twitter’ın saklılık ve data güvenliği uygulamalarına yönelik sonbaharda başlattığı incelemeyi derinleştirdiği kaydedildi.

Haberde, incelemenin milyonlarca dolarlık para cezasına yol açabileceği belirtildi.

FTC’nin Twitter’ın eski siber güvenlik şefi Peiter Zatko’nun şikayetinin akabinde şirket hakkında bir soruşturma başlattığı vurgulanan haberde, Zatko’nun eylül ayında Kongre’de verdiği tabirde Twitter’ın “güvenlik açıklarından oluşan saatli bir bomba” olduğunu söylediği anımsatıldı.

Haberde, Twitter’ın 7 bin 500 çalışanından yaklaşık 5 bininin Musk’ın şirketi devralmasından bu yana şirketten ayrıldığı da kaydedildi.

Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk’ın toplumsal medya şirketi Twitter’ı 44 milyar dolara satın alma süreci 27 Ekim’de tamamlanmıştı.

Musk, şirketi devralmasının akabinde Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Parag Agrawal, Mali İşler Yöneticisi (CFO) Ned Segal, üst seviye hukuk ve siyaset yöneticisi Vijaya Gadde ve genel danışman Sean Edgett‘i vazifeden almıştı.

Şirketin yeni sahibi Musk, Twitter’da çok sayıda çalışanı işten çıkarırken, şirketin üst seviye güvenlik, kapalılık ve ahenk yetkilileri de istifa ettiklerini duyurmuştu.

FTC’dan kasım ayında yapılan açıklamada, Twitter’daki son gelişmelerin derin bir kaygıyla takip edildiği bildirilmişti.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir