Konya’da 6 yıl 6 aydır kaybolmuştu! Yasin ile ilgili yeni gelişme

Konya’nın Akören ilçesine bağlı Belkuyu Mahallesi’nde oturan Ümmü (28) ve Yavuz Şahin (38) çiftinin 5 çocuğundan biri olan Yasin, 4 Nisan 2016 tarihinde Belkuyu Anaokulundan döndükten sonra meskenlerinin önünde oynadığı sırada kayboldu. Küçük Yasin’i bulamayan ailesi, jandarma, AFAD ve köylülerden yardım istedi. Yaklaşık 80 kilometrelik alanda yapılan arama çalışmalarından bir sonuç alınamazken, kaymakamlık tarafından aramalar 24 gün geçmesinin akabinde sonlandırıldı.

Kayıp çocukların bulunması için Ankara’dan görevlendirilen, polis ve askerlerden oluşan özel takım de, Yasin Şahin’in kaybolmasından 1 yıl sonra Temmuz ayında Konya’ya gelerek çalışmaya başladı. Belgeyi yine açan özel grup, emniyet ve jandarma yetkilileriyle görüşerek daha evvel yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Takım, aile ve mahalleli ile de görüştü fakat kayıp Yasin’in izine rastlanmadı.

YENİDEN ARAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILMASI İÇİN MÜRACAAT YAPILACAK

Çocuğunun arama çalışmalarının tekrar yapılması için savcılığa müracaatta bulunacağını belirten baba Yavuz Şahin, “Biz yeni bir gelişme için uğraşıyoruz. Buralar yine kazılacakmış, özel bir grup kurulacak. İnşallah bir an evvel bakarlar bizim emelimiz da bu. Evvelki araştırmalarda obruk bölgesinde kemikler bulundu. O kemiklerin de hayvana ilişkin olduğunun dokümanları çıktı. Bu dokümanlar de savcılığa verildi, inşallah bir an evvel aydınlatılır” dedi.

Yıllardır çocuğundan gelecek bir haberi beklediğini tabir eden Şahin, “Ben bu çocuğun akıbetinin belirli olmasını istiyorum. Ne olursa artık sağ yahut meyyit benim gayem bu. Ben bu çocuğun bulunmasını istiyorum ve herkesin konuşması lazım” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir