MHP lideri Bahçeli: Türkiye artık sözü geçen bir ülkedir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Nevşehir’de partisinin seçim mitinginde konuştu. Bahçeli, ”Türkiye eskisinden çok daha muktedir bir düzeye ulaştı. Yeni yüzyılın eşiğinde yeni yol haritası belirlendi. Hamd olsun dev uyandı ağaya kalktı” tabirlerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

14 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerine 19 gün kala Nevşehir’deyiz. Hepinizi sevgi ve selamlarımla selamlıyorum, en yeterli dileklerimi paylaşıyorum.

Nitekim toplumsal siyasal ve ekonomik krizler yakamızı bırakmadı. Koalisyon hengameleri ülkemizin tarihini makus bir tarihe yöneltti. 15 Temmuz 2016’daki FETÖ darbe teşebbüsü idare sisteminde ıslahat yapılmasını gerekli kıldı. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi geçmişten kopuş değil medeniyet mirasımızı çok daha güçlü bir formda sahiplenmeyi sağladı.

Türkiye eskisinden çok daha muktedir bir düzeye ulaştı. Yeni yüzyılın eşiğinde yeni yol haritası belirlendi. Hamd olsun dev uyandı ağaya kalktı. Bu muvaffakiyet Cumhur İttifakı’nın başarısıdır. Bilinmelidir ki Türkiye geriye sarkmayacaktır. Türkiye gelişmeleri yedek kulübesinden takip etmeyecektir. Türkiye kelamı geçen bir ülke mevkiindedir. Ulaştığımız sonuç güç ve zahmetli olsa da kazanan Türk milleti olmuştur. Orijinal bir Türkiye zaferine hazır mısınız? 14 Mayıs’ta sandığa gidip geleceğinize sahip çıkacak mısınız? Sana kelam baharlar gelecek diyen vaat edenlerin kaos hazırlıklarını motamot iade edecek misiniz?

Aziz milletim istiklalimizi müdafaa etmek için sıra sizde. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine sahip çıkmak için sıra sizde. Türk ve Türkiye Yüzyılı’na dayanak vermek için sıra sizde. Zillet İttifakı’nı sandığa gömmek için sıra sizde. Ulusal bekamıza, ulusal haklarımıza sahip çıkmak için sıra sizde.

CHP’den UYGUN Parti’ye HDP’sinde bölücü partilere kadar alayının gayesi parlamenter sisteme geçmek. Paydaşlık kuran partiler ortasında çekişmeler ile koalisyon hükümetlerini övmek akılsızlıktır. Böylesi zihniyetlerin aklı koltuktadır.

Başbakan olacağım propagandası ile FETÖ projesi olanlar kendi partisinde ne ülkücü bırakmış ne de milletçi bırakmıştır. Devletin hafızası canlıdır. Devlet nedir bilmeyenler, millete yürekten bağlılık hissetmeyenler, siyasi hayatını çıkarcılıkla bağdaştıranlar Nevşehir’in yüzüne bakamaz. Biz doğruları söylemekten korkmayacağız.

Masadan kaldıran ve geri oturan milleti kandıran İYİ Parti Lideri güzelce çuvallamıştır.

Bölücü terör örgütü PKK Kılıçdaroğlu’nun destekçisidir. FETÖ’cüler, Türk düşmanları, emperyalizmin piyonları CHP’nin adayları olarak gösterilmiştir. Kılıçdaroğlu eroinmanlardan pak para alacağını tez ediyor. HDP’nin kayyum partisi Yeşil Sol Parti, Kılıçdaroğlu’nun ardında duruyor.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir