Selçuklu’daki dev sağlık yatırımı Konya’ya değer katacak

KONYA (İGFA) – Selçuklu Belediyesi, Konya’ya sıhhat alanında yeni yatırımlar kazandırmaya devam ediyor.

Selçuklu Belediyesi, Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ortasında imzalanan işbirliği protokolü doğrultusunda Yazır Mahallesi’nde imaline başlanan Toplum Ruh Sıhhati Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nde imal çalışmaları aralıksız sürüyor. Vatandaşların sıhhat hizmetine daha çağdaş ve konforlu alanlarda ulaşmasını sağlayacak merkezde imalat çalışmalarında yüzde 40 tamamlanma oranına ulaşıldı.

Selçuklu için bedelli bir sıhhat yatırımını daha hayata geçirmenin memnunluğunu yaşadıklarını söz eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; “Ülkemiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde birçok alanda olduğu üzere sıhhat alanında da dünya standartlarının üzerinde bir noktaya geldi. Bizler de Selçuklu Belediyesi olarak sıhhat alanında ülkemizin göstermiş olduğu bu başarıyı takip ederek kentimize değerli bir yatırım yapıyoruz. Kurumlar ortası işbirliği çerçevesinde Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve Etraf Şehircilik İklim Değişikliği İl Müdürlüğümüzle imzaladığımız işbirliği protokolü kapsamında Yazır Mahallemize kazandıracağımız Toplum Ruh Sıhhati Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezimizin imali devam ediyor. İnşallah imal tamamlanmasıyla birlikte Selçuklumuz her bölümden insanımızın yararlanabileceği, sıhhat hizmetini alabileceği yeni tesislere kavuşmuş olacak. Kentimize ve Selçuklumuza bu kıymetli yatırımın iyi olmasını temenni ediyorum.” dedi.

HER İKİ MERKEZDE ÇOK KAPSAMLI OLACAK

Toplum Ruh Sıhhati Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi toplam 4699 metrekare alandan oluşacak. Toplum Ruh Sıhhati Merkezi içerisinde 1 Adet Spor Salonu, 4 Müşahede ve Tedavi Odası, 1 Psikolog Odası, 1 Ekip Odası, 1 Toplumsal Görüşme Odası, 1 Kütüphane, 9 Atölye, 1 Çok Hedefli Salon, 1 Doktor Odası yer alacak.

Sağlıklı Hayat Merkezi’nde ise 1 adet Çok Emelli Salon, 1 adet Röntgen Odası, 1 Kan Alma Odası, 1 adet Mamografi Odası, 1 adet Laboratuvar, 2 adet Üreme Sıhhati ve Muayene Odası, 1 adet KETEM Odası, 1 adet Üreme ve KETEM İstişare Odası, 1 adet USG, 1 adet Hamile Sınıfı 1 adet Acil Müdahale Odası, 1 adet Fizikî Aktivite Koçu, 2 adet Sigara Bırakma Odası, 3 adet Fizikî Aktivite Alanı – Fizyoterapist, 1 adet Pedagog, 2 adet Diyetisyen, 1 adet Ağız ve Diş Sıhhati, 1 adet Ergoterapist, 2 adet Psikolog, 2 adet Sosyal Hizmet Odası, 2 adet Çocuk Gelişim Odası ve 1 adet Hasta Eğitim Odası ile vatandaşlara hizmet verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir