Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan MÜSİAD EXPO’da önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Her 2 yılda bir düzenlenen MÜSİAD EXPO’da bu sene 24 farklı kesimden 500’ün üzerinde eser sergilenecek. Fuarın epeyce maksatlarına ulaşacağına inanıyorum. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.

Dünyamız son 3 yıldır global salgınla başlayan ve bölgesel problemlerle devam eden sancılı bir periyottan geçiyor. Tahribatın tesirlerini hala hissediyoruz. Gelişmiş ülkeler dahil pek çok iktisat son 50-60 yılın en yüksek enflasyonuyla baş etmeye çalışıyor. Artan güç, besin ve hammadde fiyatlarının iktisat üzerinden tesirlerini sürdüreceği anlaşılıyor.

Krizi herkes çeşitli derecelerde hissetse de yıkıcı sonuçlarını en ağır formda yaşayanlar Afrika ve Asya’daki kırılgan devletlerdir. Sahra Afrika’sındaki kardeşlerimizin aslında çok makûs olan durumları artık katlanamaz bir hal almıştır. Bu trajedilerin sona erdirilmesi noktasında maalesef kayda kıymet hiçbir gayret alınmıyor.

Dünyanın geri kalanına özgürlük ve insan haklarına ders vermeye kalkan Batı’lı ülkelerin halleri utanç vericidir. Sayın Putin, ‘Biz tahılı fiyatsız olarak az gelişmiş, yoksul ülkelere gönderelim’ dedi. Bu mevzuda anlaştık, utabık kaldık. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir